Wakacyjne zdjęcia – udokumentuj swoją podróż

Wakacyjne zdjęcia czyli coś innego niż basen i alkohol

Rozwój technologii sprawia, że teraz każdy z nas może być fotografem czy operatorem kamery. Co prawda jest to tylko namiastka tego zawodu jednak mając w ręku odpowiedni telefon jesteśmy w stanie uwiecznić to co widzimy w sposób prawie profesjonalny. Wielu popularnych Youtuberów zaczynało od nagrywania elementów dnia codziennego za pomocą swoich nowoczesnych telefonów. Dlaczego o tym wspominam? Pewnie tak jak wielu innych polaków planujesz wakacyjny wyjazd. To artykuł dla amatorów fotografii i nagrywania filmów. Gdzie pojechać aby Twoja relacja zachwyciła znajomych? Jest kilka ciekawych miejsc! Niech Twoje wakacyjne zdjęcia opanują świat social media.

Technologia sprzyja laikom

Przeglądając profile znajomych co jakiś czas trafisz na kogoś kto w swojej galerii posiada super zdjęcie mimo że nigdy nie był zafascynowany fotografią? To wszystko dzięki technologii. Producenci smartphonów prześcigają się w umieszczaniu coraz to lepszych matryc fotograficznych swoich produktach. Tegoroczne flagowe modele to istny raj dla amatorów fotografii. Skoro już dorwiemy taki sprzęt warto byłoby gdzieś go wykorzystać. Najlepszym sposobem jest przygotowanie relacji z wakacyjnego wyjazdu która sprawi że Twoi znajomi będą pod wrażeniem. Uwierz dobrze uchwycony las może zachwycić równie mocno co egzotyczne Bali.

wakacyjne zdjęcia - góry

Miejsce definiuje sprzęt

Nie ukrywam że sprzęt który zamierzasz ze sobą zabrać trochę określa w które miejsce powinieneś się udać. Szumy fal i wodospady? To idealne miejsce na zabawę nowym ZX premium firmy sony. Filmy w 960 klatkach na sekundę sprawią że twoich znajomi będą pod wrażeniem kilkusekundowych filmików w super slowmotion. Jeżeli jednak wybierasz Włochy czy Portugalię warto zaopatrzyć się w nowego Samsunga Galaxy S8+ który pomoże Ci zrobić idealne zdjęcia nocą. Wszystkie modele najnowszych telefonów pozwalają nagrywać filmy w 4k do tego posiadają stabilizację obrazu dzięki czemu wszystko wygląda jeszcze bardziej profesjonalnie.

Nauczy się podstaw

Nie ważne czy polecisz 2000 km w świat czy odwiedzisz lokalne mazury to jak uchwycisz to w obiektywie będzie miało najważniejszy wpływ. Warto przed takim wyjazdem przeczytać kilka artykułów, które pomogą Ci zrobić super zdjęcia i filmy. Odpoczynek połączony z twórczymi zajęciami to najlepszy możliwy relaks. Na pewno jest to zajęcie o wiele ciekawsze niż wylegiwanie się i popijanie zimnego piwa czy kolejnego drinka. Tym bardziej, że odwiedzając popularne europejskie kurorty za kilka euro możesz wynająć samochód który pozwoli Ci zobaczyć coś więcej niż starówkę i hotelowy basen.

wakacyjne zdjęcia - latarnia morska

Hobby na chwilę i na dłużej

Wakacje to idealny czas aby sprawdzić czy fotografia to hobby które porwie Cię na długi czas. Tym bardziej że wszystko czego potrzebujemy do zabawy dostaniemy w jednym urządzeniu. Daj się porwać modzie i zacznij robić zdjęcia, nagrywać filmy. Jeżeli nie na facebooka to zrób to dla siebie. Po latach fajnie jest wrócić do takich materiałów. Dziś albumy zamieniliśmy na karty pamięci na których trzymamy nasze wspomnienia. Wakacyjne zdjęcia to coś do czego warto wracać.

Kilka słów na koniec

Jak widać wakacyjny wyjazd może być czymś więcej niż tylko kolejną imprezą. Może to być wstęp do zupełnie nowej drogi w Twoim życiu. Tym bardziej że dziś wystarczy Ci tylko telefon aby zmienić się w profesjonalistę. Kariera na Instagramie stoi przed Tobą otworem tym bardziej że nisza wysportowanych pań i jedzenia przestaje być tym czego ludzie oczekują. Coraz więcej ludzi chętnie ogląda profile osób które dokumentują codzienne życie. Bo prawda jest taka że lubi oglądać coś z czym możemy się utożsamić.